ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ماموت

در دنیای امروز سازه های سنگین بتونی و یا آجری و فلزی در همه جا مقرون به صرفه نیستند. در خیلی از مکانها نیاز به اتاقکی است که خیلی سریع آماده شود و به کار گرفته شود و در عین حال کم هزینه باشد با توجه به قیمت ساندویچ پنل استفاده از این محصول جهت ساخت ادارات کارخانه ها و فضاهای عمومی به صرفه تر می باشد و می توانید هزینه ها را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

ساندویچ پنل ها این امکان را میدهند که در کمترین زمان در کوچکترین فضاها مکانی را آماده کنند که بتوانید به راحتی در آنجا فعالیت خود را انجام دهید و بعد از پایان کار فضای اشغال شده را بدون نیاز به تخریب جمع کنید و انتقال دهید.

همانطور که از نام آنها پیداست مجموعه ای از لایه های مختلف است که به هم فشرده شده اند و عایق حرارتی و صوت هستند. در بین دو لایه رویی و بیرونی ساندویچ پنل ها عایق قرار دارد (البته بسته به کیفیت ساندویچ پنل و قیمت آن جنس عایق درونی هم متفاوت خواهد بود).

عایق درونی برای استحکام و حفظ بیشتر گرما و صدا است که کمک میکند فضای داخل کاربردی تر باشد.

 

 

 

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی

این ساندویچ پانل دارای انواع خاص می باشد: ساندویچ پانل ذوزنقه دوورق گالوانیزه ، با رنگ الکترو استاتیک ضد خش ، مدل ساندویچ پانل شاد ولاین 3گام و5 گام  ، ساندویچ پانل سقفی ساده وساندویچ پانل سقفی پیچ مخفی و ساندویچ پانل سقفی طرح سفال که به صورت شیبدار نصب واجرا می شود وبه آن فلاشینگ نیز نصب می شود که در زمانهای بارش باران آب باران را هدایت می کند واز ورق ابرو نیز میتوان استفاده کردکه مانند جوی آب عمل میند وجنس آن از ورق گالوانیزه می باشد . از ورق های فایبر گلاس، پلی کربنات و شیشه  و نیز برای سقف استفاده می شود،که در نوع خود نسبت به نقشه وسلیقه مشتری ونوع سازه مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

انواع پانل
ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

ازساندویچ پنل دیواری برای پوشش دیوارها استفاده می شود ، این ساندویچ پنل به عنوان یکی از از بهترین مصالح مورد استفاده در ساختمان سازی است که به صورت پیش ساخته در ساخت دیوار ها  به کار می رود ، این نوع از  ساندویچ پنل را می توانید به صورت ساندویچ پانل دیواری ساده ، ساندویچ پنل دیواری نر و مادگی ، ساندویچ پانل دیواری دو رو نایلون ، ساندویچ پانل دیواری دو رو ورق ، ساندویچ پانل دیواری یک رو ورق و… که هر کدام از این انواع ساندویچ پنل باتوجه به ضخامت وطول وعرض ساندویچ پنل ونقشه پروژه ونوع نصب ان قیمت خاص خود رادارد وباید در اجرائ پروژه و بررسی نقشه قیمت را بررسی کرد.

 

 

ساندویچ پانل پلی یورتان

ساندویچ پانل پلی یورتان

یکی از کاربردهای پلی‌یورتان‌، استفاده به عنوان پوشش لوله‌های مدفون در خاک با هدف حفاظت در برابر خوردگی می‌باشد. پلی‌یورتان مورد استفاده در این روش، از نوع ۱۰۰٪ جامد و با مواد اولیه ۲ جزئی است ولی نبایستی چسبندگی زیادی به سطح لوله از این پوشش توقع داشت. پلی اورتان‌ ها در شرایط کاربری خاص مانند دمای بالای خط لوله یا تعمیرات پوشش اصلی کاربرد دارند و کمتر به عنوان پوشش اصلی خطوط انتقال استفاده می‌شوند. استفاده از پوشش‌های پلی‌یورتان جهت پوشش داخلی خطوط انتقال کاربرد بسیار محدودی داشته و به علت آزادکردن ترکیبات سمی ایزوسیانات جهت پوشش داخلی توصیه نمی‌گردد. کاربرد پلی ترکیبات نیز به طور پیوسته رو به توسعه است.

 

ساندویچ پانل پلی استایرن
ساندویچ پانل eps

ساندویچ پانل پلی استایرن

یک پلیمر معطر مصنوعی ساخته شده از استایرن منومر یک مایع پتروشیمی می باشد. پلی استایرن به دوصورت یافت می شود :سفتو سخت و یا فوم معیار اصلی پلی استایرن روشن است وسخت و شکننده.

پلی استایرن پلاستیک ارزان قیمت و سخت است و احتمالا تنها پلی اتیلنی است که در زندگی روزمره شما بیشتر رایج است موارد استفاده از پلی استایرن در خارج از خانه بسیار زیاد بوده است در صنایع اتومبیل وهواپیماهای شبیه سازی شده می توان استفاده کرد.بلوک های یونولیتی پلی استایرن مدتی است برای ساختمان سازی در تهران و آپارتمان های بلند به دلیل سبکی و کم هزینه بودن مورد استقبال انبوه سازان قرار می گیردو در دومدل قابل اشتعال و غیر قابل اشتعال در بازار عرضه می شود.وزن هر قطعه بلوک سیمانی در ساختمان سازی 15 کیلوگرم است در حالی که وزن بلوک های یونولیتی بسیار ناچیز استو تا اندازه بسیار  زیادی وزن ساختمان را کم می کند.

 

ساندویچ پانل xps

ساندویچ پانل XPS

در تولید ساندویچ پنل xps از نوعی فوم XPS استفاده می شود که به صورت عایق تزریقی تولید شده و به همین علت دارای پیوند مولکولی بالایی است  و دانسیته این فوم 2+_40 کیلوگرم است که همانند عایق پلی یورتان دارای فشردگی بالایی می باشد. در هنگام مونتاژ از چسب پلی یورتان قوی استفاده می شود و قیمت آن نسبت به کیفیت بالایی که دارد بسیار مناسب است واین یک از بهترین مزایای این فوم است از ورقهای گوناگون برای مونتاژ این ساندویچ پنل استفاده می شود که می توان از ورق آلوزینک که از همه ورق هامرغوب تر است و گرانتر نام برد، ورق گالوانیزه که استحکام کششی خوب و مقاومت خوردگی بالایی دارد. ورق آلومینیوم بسیارسبک ومستحکم است  . این ساندویج پانل بسیار مستحکم است و نمی توان آن را بصورت ذوزنقه نمایان کرد و برای ذوزنقه از فوم پلی استایرن استفاده می شود.

 

تاثیر دلار بر قیمت
تاثیر دلار بر قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها از لحاظ قیمت همواره به صرفه تر از سایر مصالح می باشند و به طور کلی برای ساخت سریع پروژه ها و مقرون به صرفه به کارفرمایان پیشنهاد می شود. قیمت ساندویچ پنل ها نسبت به شرایط بازار متغییر می باشد که جهت اطلاع از قیمت روز پنل می توانید با کارشناسان وبسایت در تماس باشید، لازم به ذکر است قیمت ساندویچ پانل دیواری و قیمت ساندویچ پنل سقفی در اکثر مواقع یکسان است.
قیمت ساندویچ پانل