اتاق یخچالی چیست

اتاق یخچالی معمولا برای حمل مواد خوراکی مانند گوشت ، مرغ ، مواد غذایی و … از کارخانه ها به نقاط دیگر استفاده می گردد. کاربری اتاق یخچالی به گونه ای است که عایق سرما و گرما است. عایق بودن مانع از وارد شدن گرمای بیرون از اتاق به داخل می شود. در نتیجه نگهداری و حمل و نقل مواد غذایی راحت تر انجام می شود. این محصولات ایزوله می باشند که در نتیجه از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند. به علاوه از ورود آلودگی و هوای بیرون به داخل آن نیز جلوگیری می شود.

اتاق یخچالی چیست
اتاق یخچالی

اتاق یخچالی

اتاق یخچالی همان طور که توضیح مختصری دادیم تحت کنترل دما هستند و برای حمل مواد غذایی استفاده می شود. این محصولات از انواع اتاق های حمل بار هستند که از ساندویچ پانل مخصوص دو رو ورق پیش رنگ شده با عایق پلی اورتان ساخته شده است. داخل این اتاق ها سیستم روشنایی وجود دارد.

قبل از افزایش ظرفیت حمل و نقل در جهان و آمدن تکنولوژی ساخت این یخچال های آماده ، مواد غذایی را در یک مکان خاص نگهداری می کردند. در آن زمان آن مکان را فقط میتوانستند در یک دمای خاص نگهداری کنند. در نتیجه فقط مناسب برای نگهداری یک ماده غذایی بودند.

شرکت ماموت تولید کننده انواع اتاق های یخچالی است.  محصولات تولیدی شرکت ماموت به مرور زمان کیفیت و استقامت خود را از دست نمی دهد و تحمل وزن و جابه جایی کالای مورد نظر را نیز دارد. همه ی محصولات به کار رفته در ساخت اتاق های یخچالی، در استحکام ، کیفیت ، عمر و میزان تحمل بار اتاق های یخچالی موثرهستند.

مشخصات فنی اتاق یخچالی

از جمله این ویژگی ها این است که دارای عایق گرما باشند تا مقدار اتلاف انرژی به حداقل برسد. ایزوله باشد تا امکان ورود و خروج آلودگی و هوا به داخل آن وجود نداشته باشد. ابعاد اتاق های یخچالی بسته به نوع شاسی وسیله و نیاز مشتری تعیین می شود. امکان نصب بر روی هر نوع شاسی را دارند. البته به شرط آن که شاسی تحمل وزن اتاق یخچالی را داشته باشد.

در ساختار بدنه ی آن ها از فوم پلی یورتان استفاده می شود که دارای ویژگی خاصی است. در نتیجه میزان هدر رفت انرژی را به کم ترین میزان می رساند.

انواع اتاق یخچالی

اتاق یخچالی 6 تن (A-880)

اتاق های یخچالی نصب بر نیسان

اتاق یخچالی ماموت A-821

اتاق های حمل بار را می توان بر روی شاسی ماشین های زیر به کار برد.

اسکانیا

خاور

بنز

آمیکو

ولوو

کاویان

رنو

مان و …

شما می توانید جهت سفارش و دریافت لیست قیمت اتاق ایزوله ماموت با ما تماس بگیرید.

 

مطالب مشابه ساندویچ پانل