دیوار پیش ساخته – مشخصات فنی دیوار پیش ساخته سوله

دیوار پیش ساخته جدیدترین مصالح  ساختمان سازی در کشور می باشد.امروزه به دلیل ساخت و ساز انبوه نیاز به صرفه زمان کمتر می باشد.دیوار پیش ساخته جدیدترین روش در ساختمان سازی می باشد که جایگزینی مناسب برای دیوار های سنتی است.دیوار پیش ساخته در انواع مختلفی تولید می شود که میتوان به دیوارپیش ساخته بتنی، دیوارپیش ساخته ساندویچ پانلی، دیوار پیش ساخته کناف و…. اشاره کرد.قیمت دیوار پیش ساخته بسته جنس دیوار،نوع عایق به کاربرده شده و کیفیت آن بستگی دارد.

 

دیوار پیش ساخته ماموت

دیوار پیش ساخته ماموت، دیوارهای مناسب برای به کارگیری در تمام مناطق و اقیلم های ایران می باشد.دیوار پیش ساخته قابلیت حمل آسان و نصب در کمترین زمان ممکن را فراهم می کند.

این نوع از دیوارها به دلیل ساختاری سبک پرکاربرد ترین متریال در ساخت دیوار می باشند. ماموت بابه کارگیری از مواد با کیفیت یکی از مهمترین تولید کنندگان دیوار پیش ساخته در کشور می باشد. قیمت دیوار پیش ساخته ماموت با توجه به کیفیت و ویژگی های منحصر به فرد در مقایسه به دیگر رقبا بسیار مقرون به صرفه می باشد.

دیوار پیش ساخته
دیوار پیش ساخته

دیوار پیش ساخته ساندویچ پانلی

دیوار پیش ساخته ساندویچ پانلی به دیوارهای آماده ای گفته می شود که از پنل های ساندویچی ساخته و بعنوان دیوار استفاده می شود.ساندویچ پانل مصالح مدرن در صنعت ساخت و ساز می باشد که به دلیل کیفیت بالا و ویژگی های منحصر بفرد جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی است.دیوار پیش ساخته یا همان ساندویچ پانل دیواری دارای دو لایه ورق و یک هسته عایق می باشد.پانل ها جایگزینی برای دیوار های آجری بوده که یکی از دلایل مهم استفاده از آنها عایق بودن می باشد.

 

مواد تشکیل دهنده دیوار پیش ساخته

ساندویچ پانل دیواری متشکل از سه قسمت می باشد.این سازه شامل دو بخش بیرونی و یک یک بخش داخلی می شود.هسته این محصول دارای انواع مختلف از قبیل : پشم سنگ ، پشم شیشه ، فوم پلی یورتان ( پلی اورتان ) ، پلی استایرن (eps) و یا پلی استایرن اکسترود شده (xps) میباشد که البته در ایران بیشتر با فوم پلی یورتان مورد استفاده قرار میگیرد

 

فوم عایق دیوار پیش ساخته

بخش داخلی که مهمترین و اصلی ترین قسمت سازه را در برمی گیرد فومی است عایق که از مواد پلی مری ساخته می شود.فوم پلی یورتان قوی ترین نوع این فوم می باشد که به دلیل ضد حریق بودن پرکاربردترین فوم عایق موجود می باشد.فوم عایق پلی اورتان به دلیل این ویژگی بارز در دیوار پیش ساخته کاربرد فراوانی دارد.در تولید ساندویچ پانل از فوم های دیگری نظیر: پشم سنگ ، پشم شیشه ، پلی استایرن نیز استفاده می شود که نسبت به پلی یورتان از دارای قابلیت کمتری می باشند.

 

ورق دیوار پیش ساخته

دو بخش خارجی ساندویچ پانل دیواری نقش محافظ را ایفا می کنند.مهمترین خاصیت آن ضد زنگ بودن است.این ورقه ها در برابر بارندگی و خطی که به دیوار پیش ساخته وارد می شود مقاومت بالایی دارد.این امر باعث می شود که عمر سازه به سه برابر عمر مفید برسد.ورق آلوزینک یکی از موارد مهم در ساخت پنل می باشد که تشکیل شده از یک لایه ورق با روی پوشانده شده است.این فلز در محیط های اسیدی و بازی خاصیت ضد خوردگی دارد.

 

ویژگی های دیوار پیش ساخته

دیوار پیش ساخته
دیوار پیش ساخته

علت رواج دیوارهای پیش ساخته ساندویچ پانلی به دلیل کیفیت و ویژگی های این متریال می باشد .مقاومت بالای پانل ها در برابر زلزله و نسبت به وزنی که دارد یکی مهمترین مزایای این مصالح می باشد.
این ویژگی باعث می شود سرعت بخشیدن به مراحل ساخت و ساز و افزایش امنیت و کیفیت شود.
ساندویچ پانل مصالح نو ظهور در زمینه ساخت و ساز می باشند که به دلیل سبک وزن بودن و کاربرد بالا باعث تحولی عظیم در این صنعت شده اند.

 

این دیواره به دلایل امتیازات بسیار می تواند یکی از پرطرفدارترین دیوارها به لحاظ فنی و قیمت مناسب باشد. به طور کلی هزینه های مستقیم و غیر مستقیم این محصول بسیار پایین تر از روش های سنتی و یا صنعتی قبلی می باشد.این دیواره به دلایل امتیازات بسیار می تواند یکی از پرطرفدارترین دیوارها به لحاظ فنی و قیمت مناسب باشد. به طور کلی هزینه های مستقیم و غیر مستقیم این محصول بسیار پایین تر از روش های سنتی و یا صنعتی قبلی می باشد.

 

کابرد دیوار پیش ساخته

کاربرد این دیوار ها بصورت باربر نبوده و بعنوان یک پوشش استفاده میگردد.
بعنوان مصالح جهت پوشش دیوارهای سوله و ساختمان و یا پارتیشن بندی و ساخت یک خانه پیش ساخته مورد استفاده قرار میگیرد.
دیوار پیش ساخته جایگزینی مناسب برای دیواری های بتنی و آجری می باشد.
این نوع مصالح به دلیل مقاومت بالا در برابر آتش کاربرد فراوانی در ساخت کارخانجات و سوله دارد.

این نوع دیوارها در ساخت اتاق تمیز(کلین روم ها ) ، پوشش دیوار سوله و ساختمان پیش ساخته، سردخانه، مکانیکال رووم و اتاق سرور مورد استفاده قرار میگیرد.

مطالب مشابه ساندویچ پانل