معایب استفاده از ساندویچ پانل دیواری دست دوم که حتما باید بدانید

معایب ساندویچ پانل دیواری دست دوم که باید بدانیدامروه بسیاری از افراد برای خرید انواع کالا به دنبال کالایی با قیمت ارزان هستند. در مورد ساندویچ پنل چنین موضوعی صدق می کند و بیشتر افراد برای صرفه جویی در هزینه ها در جستجوی ساندویچ پانل های ارزان هستند. نکته ای که باید به صراحت به آن اشاره کرد این است که ساندویچ پانل های دست دوم با همان کیفیت ساندویچ پانل های نو عرضه نمی شوند و نمیتوان کیفیت خوبی از کالاهای مستعمل انتظار داشت.

به همین دلیل به همه کسانی که قصد ساخت سازه هایی با بهترین کیفیت و عایق بندی را دارند پیشنهاد می کنیم ساندویچ پنل دیواری دست اول را استفاده کنند چراکه استفاده از ساندویچ پانل ها خود در هزینه های ناشی از ساخت و ساز صرفه جویی می کند و علاوه بر آن کیفیت و استحکام سازه ها را افزایش می دهد.

چرا ساندویچ پانل نو بهتر است؟

یکی از دلایلی که به خاطر همین می گوییم ساندویچ پانل نو بهتر از دست دوم است این است که سازه های پیش ساخته ای مانند ساندویچ پانل ها با توجه به ابعاد و اندازه مکان ها تولید می شوند و با توجه به اینکه ابعاد هر مکان با مکان های دیگر متفاوت است، پس از این مصالح پیش ساخته نمی توان در مکان های دیگر استفاده نمود.

نکته ی دیگری که در مورد پانل های ساندویچی می توان گفت این است که هنگام جدا کردن ساندویچ پانل ها ممکن است ورق از فوم جدا شود و به این ترتیب پانل های ساندویچی دیگر قابل استفاده نخواهند بود.احتمال آسیب دیدن ساندویچ پانل ها در صورتی که از فوم ها و ورق های با کیفیتی استفاده نشده باشد به مراتب بیشتر است.چناچه فوم و ورق ساندویچ پانل ها از یکدیگر جدا شوند شما بایستی نسبت به خرید ساندویچ پانل دیگری اقدام نمایید.

درست است که پانل دست دوم نسبت به ساندویچ پانل های نو قیمت کمتری دارند اما با کیفیت پایینی که دارند خسارات فراوانی را به شما از نظر اقتصادی وارد می کنند.به یاد داشته باشید که عمدتا از ساندویچ پانل های دست دوم برای پوشش دهی دیوارهای سازه ها به دلیل اینکه میزان رطوبت و حرارت در آن مناطق کمتر است، استفاده می کنند و برای قسمت هایی مانند سقف که رطوبت در آنجا بالا است و احتمال پوسیدگی و خوردگی وجود دارد، استفاده نمی شود.

در صورتی که می خواهید هزنیه های ناشی از ساخت و ساز را کاهش دهید، بهترین راه این است که از ساندویچ پانل های که از موادی با کیفیت پایین تر یا مدل هایی که ضخامت فوم یا ورق آنها کمتر و یا دانسیته کمتری دارد، استفاده کنید.

اما توصیه می شود از ساندویچ پانل نو استفاده نمایید به این خاطر که ساندویچ پانل های دست دوم کیفیت اولیه خود را از دست داده اند و دیگر نمی توانید از آنها کیفیت بالای انتظار داشته باشید.

ساندویچ پانل ها به دلیل ساختار منحصر به فردی که دارند برای استفاده در تمام اقلیم های جغرافیایی مناسب هستند.همچنین ساندویچ پانل ها به دلیل موادی که برای ساخت آنها استفاده شده است دوستدار محیط زیست نیز هستند.گاهی اوقات پیش می آید که پانل هایی که انتخاب می کنید خصوصا اگر آنها دست دوم باشند هماهنگ با مکان جغرافیایی شما نباشد.

به عنوان مثال در صورتی که در مناطق مرطوب قصد استفاده از ساندویچ پانل ها را دارید و برای این کار از ساندویچ پنل هایی با ضخامت کمتر استفاده می کنید، مسلما عمر سازه هایی که با ساندویچ پانل های دست دوم ساخته می شود، بسیار کمتر خواهد بود.

چه عواملی در کاهش عمر سازه دست دوم تاثیر گذار خواهد بود؟

موارد مختلفی بر روی میزان کیفیت ساندویچ پانل دست دوم تاثیر گذار خواهند بود.موارد مختلفی مانند ضخامت ورق و فوم پانل، میزان سلامت ورق ساندویچ پنل و جنس ورق پانل و دانسیته عایق از مهمترین مواردی هستند که در کاهش عمر ساندویچ پانل دست دوم تاثیر دارند.

همانطور که می دانیم خریداران ساندویچ پانل به رنگ و زیبایی اهمیت زیادی می دهند و ساندویچ پانل ها چه از نوع سقفی باشد و چه از نوع دیواری در رنگ بندی های متفاوتی قابل عرضه به مشتریان هستند.نکته ای که قابل ذکر است این است که برای خرید پانل دیواری دست دوم تنوع بالایی در رنگ و ابعاد وجود ندارد.

ممکن است شما ساندویچ پنل دیواری دست دوم را با قیمتی کمتر که با ابعاد شما همخوانی دارد را تهیه نمایید اما این امکان وجود دارد که پانل های دیواری دست دوم که شما خریداری می کنید رنگ دلخواه شما را نداشته باشد و یا به علت استفاده مکرر از آنها زیبایی اولیه خود را از دست داده باشند.

مطالب مشابه ساندویچ پانل