مزایای پارتیشن بندی با ساندویچ پانل

پارتیشن بندی با ساندویچ پانل چه مزایایی به همراه دارد؟

ساندویچ پانل ها علاوه بر اینکه برای پوشش دهی سقف و دیوار سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد کاربری های دیگری هم دارند.یکی از کاربردهای این نوع مصالح پیش ساخته استفاده در پارتیشن بندی است.

این نوع سازه های پیش ساخته که در دو نوع سقفی و دیواری تقسیم بندی می شوند از نظر کاربری با یکدیگر متفاوت هستند.نوع سقفی این مصالح پیش ساخته برای پوشاندن سقف و نوع دیواری آنها برای پوشاندن دیوار سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد.این نوع مصالح پیش ساخته به دلیل مزایای بی شماری که دارند، از آنها برای جداسازی سازه های مختلف نیز استفاده می شود.

این نوع سازه های پیش ساخته که با ضخامت های 4 تا 20 سانتی متر قابل تولید هستند، برای ایجاد پارتیشن بندی نیز کاربرد دارد و همین موضوع باعث شده این نوع مصالح بتواند طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد.

پارتیشن بندی با استفاده از ساندویچ پانل چه مزیت هایی دارد؟

  • حمل و نقل آنها در سریعترین زمان ممکن و به آسانی انجام می گیرد.این در حالی است که سایر مصالح ساختمانی فاقد چنین ویژگی هستند و این یکی از مزیت های ساندویچ پانل به عنوان مصالح پیش ساخته ساختمانی به حساب می آید.
  • این نوع از مصالح ساختمانی وزن بسیار سبکی داشته و در صورتی که از آنها برای ساخت جدا کننده ها یا پارتیشن بهره گرفته شود هیچ فشاری به دیوارهای پارتیشن وارد نمی شود.
  • این مصالح پیش ساخته که به منظور پوشش دهی سقف و دیوار استفاده میشود در سریعترین زمان ممکن اجرا می شوند و این موضوع به میزان قابل توجهی در هزینه و زمان صرفه جویی خواهد کرد. این در حالی است که سایر مصالح که برای ساختمان سازی استفاده می شوند از چنین خصوصیتی بی بهره هستند.
  • ساندویچ پانل ها قابلیت های دیگری هم دارند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد آنها مونتاژ و دمونتاژ کردن آنهاست.در نتیجه می توان از آنها برای اجرا در مکان های دیگر استفاده نمود.
  • تمامی مواد و متریالی که برای ساخت ساندویچ پانل به کار می رود به نحوی ساخته شده اند که در صورتی که آب با آنها تماس داشته باشد مشکلی پیش نخواهد آمد. لذا از این نظر هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.
    وزن پایین و تنوع رنگ بندی یکی از ویژگی های دیگر ساندویچ پانل است و هر سازه ای که با ساندویچ پانل ساخته شود این ویژگی ها را خواهد داشت.
  • قیمت مناسب این نوع سازه های پیش ساخته و مقرون به صرفه بودن آنها یکی از دلایلی است که افراد از آنها برای ساخت سازه های خود بهره می برند.

مطالب مشابه ساندویچ پانل