خانه های پیش ساخته و قابلیت های آنها

خانه های پیش ساخته و قابلیت های آنهاامروزه با بالا رفتن قیمت خانه، خرید خانه هایی از جنس بتن یا سایر مصالح ساختمانی چندان مقرون به صرفه نیست و گزینه های بهتر و به صرفه تری وجود دارد که هم از نظر اقتصادی و هم از نظر مدت زمان ساخت به سود مصرف کننده است.

بررسی خانه های پیش ساخته از نظر قیمت

سازه های پیش ساخته، سازه هایی هستند که در مقایسه با سازه های دیگر مقرون به صرفه تر هستند.در عصر حاضر بیشترین تاکید بر روی صرفه جویی در مصالح و بهینه سازی فضا است، خانه های پیش ساخته یکی از گزینه هایی است که علاوه بر اینکه در میزان استفاده از مصالح صرفه جویی می کند بلکه فضا را تا حد بسیار زیادی بهینه می کند. در نتیجه مصرف کننده به فضای بیشتری دسترسی خواهد داشت.

این سازه ها، سازه هایی آماده هستند که قطعات مختلف آنها در کارخانه آماده شده و بعد از این مرحله به محل پروژه منتقل می شوند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد خانه های پیش ساخته، حمل و نقل بسیار راحت آنهاست که باعث شده طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد.این نوع سازه ها انواع مختلفی دارند و بسته به نیاز کاربر هر کدام از این خانه های یپش ساخته قابل استفاده است.با توجه به اینکه این موضوع که خانه های پیش ساخته استحکام و دوام بسیار بالایی دارند برای سالیان طولانی می توان از آنها استفاده نمود.

با توجه به این موضوع که برای اجرای خانه های پیش ساخته از ساندویچ پانل بهره گرفته می شود و ساندویچ پانل ها به عایق های صوتی، حرارتی، رطوبتی و برودتی مجهز می باشند مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع شرایط آب و هوایی دارند.

خانه های پیش ساخته چه مزایا و معایبی به همراه دارد؟

 • زمان نصب و فرایند ساخت وساز یکی از موضوعاتی که در ساخت خانه اهمیت دارد و یکی از اصولی است که در ساخت این نوع خانه ها رعایت می شود.
 • برای سازه های مهم نیاز به اسکورت پلیس وجود دارد و این یکی از ایردهایی است که برخانه های پیش ساخته وارد است.
 • در صورتی که خانه های پیش ساخته با استفاده از کارگران متخصص و با تجربه ساخته شوند کیفیت کار به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد و در زمان نیز تا حد زیادی صرفه جویی خواهد شد.
 •  در بارهایی که جرثقیل می تواند حمل کند، محدودیت دارند و این یکی دیگر از ایرادهایی این نوع خانه ها است.
 • به دلیل اینکه متریالی که برای خانه های پیش ساخته، استفاده می شوند، آماده هستند. در نتیجه میزان کاری که باید در محل ساخت و ساز انجام گیرد به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.
 • قبل از مونتاژ در کارخانه، هزینه های اضافی برای ساخت این نوع خانه های پیش ساخته وجود دارد که شاید بتوان این موضوع را یکی از ایرادهای خانه های پیش ساخته به شمار آورد.
 • به منظور راحتی کار ساختار یک سازه را به سازه های پیش ساخته تقسیم بندی می کنند.
 • حداکثر توانایی ماشین های باربری برای حمل و نقل این سازه ها از ایراده های این نوع خانه ها می باشد.
 • این نوع خانه ها این امکان را برای کارگران فراهم می کند تا به صورت مداوم به محل ساخت و ساز منتقل نشوند.
 • در صورتی که با اندازه گیری های غیر دقیق اشتباهاتی در ساخت سازه های پیش ساخته صورت گیرد، خسارت های فراوانی به دنبال خواهد داشت.
 • در دسترس بودن وسایل و تجهیزات لازم در کارخانه برای ساخت این نوع از خانه ها یکی از مزایایی است که برای این خانه ها به شمار میرود.
 • برای ساخت این نوع خانه ها نمی تواند وام سرمایه دریافت نمایید و این یکی از معایب این نوع سازه ها می باشد.
 • یکی از مزایای این نوع خانه ها این است که صورت مجدد می توان از آنها استفاده کرد و این در هزینه ها تا حد زیادی صرفه جویی خواهد کرد.
 • قابل ذکر است که تولیدهای سازه در کارخانه نیازمند تقاضای پیش بینی نشده و پایدار است اما ساخت سازه در محل نیاز به همان تعداد مورد نیاز بوده و دیگر ساخته نمی شوند و این از معایب خانه های پیش ساخته است.

در صورتی که می خواهید در مورد خانه های پیش ساخته اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید از طریق شماره تماسهای ذکر شده در سایت با کارشناسان فروش ما در ارتباط بوده و از آنها اطلاعات مرتبط در این زمینه را دریافت نمایید.

مطالب مشابه ساندویچ پانل