پیچ هایی که برای نصب ساندویچ پانل استفاده می شود؟

انواع پیچ برای نصب ساندویچ پانلپیچ های مختلفی در بازار وجود دارند که کاربری هر کدام از آنها متفاوت است. پیچ سرمته گالوانیزه واشر دار و پیچ آلن سر عدسی دو نمونه از معروف ترین این پیچ ها هستند.

پیچ هایی مانند پیچ سرمته گالوانیزه واشر دار و پیچ آلن سرعدسی دو نوع از پرکاربردترین پیچ هایی هستند که کاربری های متفاوتی دارند.یکی از کاربردهای آنها برای نصب مصالح پیش ساخته ای مانند ساندویچ پانل است.لذا در صورتی که در مورد پیچ سرمته گالوانیزه واشر دار و پیچ سرآلن عدسی می خواهید اطلاعات بیشتری کسب نمایید به شما توصیه می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

پیچ سرمته گالوانیزه واشر دار

پیچ سرمته گالوانیزه واشر دار کاربردهای متفاوتی دارند.البته این نوع پیچ ها در صنایع مختلفی کاربری دارند.نکته قابل ذکر این است که در صورتی که از این پیچ ها در سازه هایی که با ساندویچ پانل سقفی یا ساندویچ پانل دیواری پوشانده شده اند، استفاده شود، سازه های شما از استحکام و دوام خوبی برخوردار خواهند بود. این موضوع یکی از نکات مثبت این نوع پیچ ها به حساب می آید.

این نوع پیچ ها در دو نوع سرمته ای خودکار و پیچ های شیروانی نوک مته ای قابل تولید هستند و از نظر طولی به پنج دسته سرمته دو اینچی، سرمته سه اینچی، سرمته چهار اینچی و سرمته پنج اینچی تقسیم می شوند.هر کدام از این پیچ ها کاربری های مخصوص به خود را دارند و این بسته به نوع کاربری شما دارد.اگر بخواهیم پیچ های سرمته را از نظر ظاهری بررسی کنیم می توان گفت این نوع پیچ ها به صورت 6 ضلعی بوده و برای استفاده از آنها حتما باید از آچار بکس نمره ده استفاده نمایید.

پیچ آلن سر عدسی

البته این پیچ ها فقط به پیچ سرمته گالوانیزه واشر دار محدود نمی شود. یکی از این پیچ ها، پیچ آلن سرعدسی است که در ادامه مطلب با شکل ظاهری آنها و کاربرد آنها آشنا خواهیم شد.سوراخ های شش گوش در سری این نوع پیچ ها تعبیه شده است و برای باز و بسته نمودن آن از آچار آلن استفاده می شود و از این نوع پیچ ها در صنایع مختلف استفاده می شود.

آچارهای آلن نوعی آچار مخصوص به شکل ال هستند که مقطع آنها شش ضلعی بوده و جهت باز و بسته کردن پیچ های آلن مورد استفاده قرار می گیرند.آچار آلن متشکل از یک سر توپی است که استفاده از آن را در محورهای ناهماهنگ بسیار آسان می کند.یکی از مزیت های این نوع پیچ ها این است که نسبت به سایر پیچ ها از مقاومت بیشتری برخوردار است. در نتیجه می توان از تعداد کمتری پیچ استفاده نمود چراکه استحکام و دوام این پیچ ها در مقایسه با سایر پیچ ها بیشتر است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع پیچ می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید و از آنها اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را دریافت نمایید.

مطالب مشابه ساندویچ پانل