تجهیزات کلین روم

تجهیزات کلین روم:

به طور قطع تجهیراتی که در کلین روم مورد استفاده قرار می گیرد نباید آلاینده ها و ذرات معلق در هوا را به خود جذب کند و باعث تجمع این ذره ها شود. همچنین این تجهیزات نباید باعث مختل شدن مسیر جریان هوا شوند. تجهیزات کلین روم باید در مقابل مواد شوینده و ضد عفونی کننده مقاوم باشند و به راحتی پاک شوند.

 

تجهیزات کلین روم

 

1-تجهیزات هوا ساز کلین روم

طراحی سیستم هواساز براساس کلاس تمیزی و حجم محیط کار مورد نظر صورت می گیرد تا برمقاومت استاتیک سیستم هوایی محیط کار غلبه کند و میزان چرخش حجمی هوا را در هر دقیقه تامین کند. فیلترهای هپا در خروجی هوا قرار گرفته و کار پاکسازی ابتدایی آلاینده ها و ذرات بالای ۰٫۵ میکرون را انجام می دهند.

به منظور افزایش کارایی سیستم و طول عمر فیلترهای هپا، از چند بستر پیش فیلتر در هواسازها در قسمت های متفاوت قبل و بعد از فن، با مشخصات فنی مربوطه مطابق استاندارد استفاده می گردد.

این هواسازها هایژنیک، با بدنه داخلی stainless steel و دارای فن PLUG و سیستم رطوبت زن و صداگیر و دارای گواهینامه های CEوEUROVENT می باشند.

تجهیزات کلین روم,کلین روم,اتاق تمیز,تجهیزات کلین روم
تجهیزات کلین روم

 

2-کانالهای هوا

عمده کانالهای هوا جهت استاندارد های فشار پایین تهیه شده اند. این کانالها از جنس پلی یورتان و یا پوشش گالوانیزه طراحی شده برای تطابق با استانداردهای فشار (Medium Pressure Ducts) طراحی شده اند . این کانالها ضمنا” بسته به محیط کار طوری طراحی می شوند که کمترین میزان مقاومت نسبت به جریان هوا را داشته باشند و تمامی خروجیهای هوای آنها با چسب سیلیکون کاملا” آب بندی شده تا از Leak هوائی جلوگیری به عمل آید. یک پنل دسترسی در صورت نیاز به کانال اصلی تعبیه می شود که کلیه دمپرهای کنترل کننده و سنسورهای مورد نیاز اعم از ترموستات، سنسورهای رطوبت، فشار، دود و غیره در آن تعبیه می گردد.
امکان ساخت و نصب دریچه بازدید نیز وجود دارد .

 

3-درب های کلین روم:

درب های مخصوص کلین روم دارای مشخصات خاصی هستند که در زیر به آنها اشاره شده:
دارای شیشه بازدید دوجداره سکوریت شده
جنس درب، از پانل به ضخامت استاندارد 50 میلیمتر، سطح رویی پانل کاملا مسطح و صاف، عایق پلی اورتان
استفاده از یراق آلات مرغوب مخصوص کلین روم شامل لولا، دستگیره تمام استیل با مقطع گرد
چهارچوب و فریم دور درب باید از جنس آلومینیوم با عملیات حرارتی و آنودایز باشد.
رنگ پانل در سفید یا آبی

درها دارای پوشش کاملا صاف و بدون برجستگی و چارچوب مناسب برای نصب در اتاق های تمیز می‌باشند.

تجهیزات کلین روم,کلین روم,اتاق تمیز,تجهیزات کلین روم
تجهیزات کلین روم

 

تعدیل کننده های صدا:

این نوع تجهیزات برای رسیدن به حداقل آلودگی صوتی در محیط کار، در مسیر عبور هوا طراحی می گردند. این تجهیزات نسبت به جریان هوا دارای مقاومت پایینی بوده و باعث ایجاد بوی نامطبوع یا آلودگی نمیشوند و همچنین در برابر جریان هوا دچار پارگی یا از دست رفتن کیفیت نشده و ضد حریق می باشند.

 

4-عایق بندی حرارتی و صوتی

تمام کانالهای هوای استفاده شده در کلین روم با عایق مناسب عایق بندی می شوند. این عایقها از خروج صدا، بخار و حرارت جلوگیری می کنند. همچنین عایقهای مذکور غیر قابل اشتعال می باشند.

 

 

6-پس باکس:

در زمان انتقال تجهیزات به کلین روم ممکن است آلودگی ها و ذرات معلق در تجهیزات نفوذ کند که به همین دلیل باید از پس باکس استفاده شود. پس باکس به منظور محافظت از تجهیزات در برابر آلودگی در زمان انتقال وسایل و تجهیزات به کلین روم طراحی و ساخته میشود.

در اتاق پاک مکانی با نام پس باکس (Pass Box) برای تجهیزاتی که وارد اتاق می شوند وجود دارد که میزان آلودگی قابل انتقال از طریق وسایل و مواد به اتاق پاک را به حداقل برساند.

تجهیزات کلین روم,کلین روم,اتاق تمیز,تجهیزات کلین روم
تجهیزات کلین روم

 

 

7-دیگر تجهیزات کلین روم:

در کلین روم عموماً تمام وسایل و تجهیزات استفاده شده باید استریل باشند و از خواص ویژه و خاصی برخوردارند.

از دیگر تجهیزات استفاده شده در کلین روم میتوان از موارد زیر نام برد:

1- فن فیلتر

2- هود لامینار

3-دستمال های مخصوص کلین روم

4- میزها و نیمکت های کلین روم

 

5- دوش هوا

 

تجهیزات کلین روم,کلین روم,اتاق تمیز,تجهیزات کلین روم
تجهیزات کلین روم

 

6- لباس اتاق تمیز

لباس اتاق تمیز بسته به کلاس بندی آن تفاوت هایی دارد که می توانید با کلیک بر روی لباس کلین روم ببینید.

تجهیزات کلین روم,کلین روم,اتاق تمیز,تجهیزات کلین روم
تجهیزات کلین روم

 

7- گیج اختلاف فشار

تجهیزات کلین روم,کلین روم,اتاق تمیز,تجهیزات کلین روم
تجهیزات کلین روم

 

 

8-ساندویچ پانل:

ساندویچ پانل ها، از مواد سبک و مرکبی ساخته شده اند که از دو طرف دارای لایه هستند و در میان آن لایه ها یک لایه نرم و انعطاف پذیری با نام لایه عایق قرار داده شده است. ساندویچ پانل ها از پشم سنگ، پشم شیشه و پلی اورتان و همچنین پلی استایرن تولید و روانه بازار می شوند.

تجهیزات کلین روم,کلین روم,اتاق تمیز,تجهیزات کلین روم
تجهیزات کلین روم

اگر شرکت شما نیاز به تهیه انواع ساندویچ پانل داشته باشد، شرکت ماموت به عنوان مرجع تخصصی فروش و نصب ساندویچ پانلهای سقفی و دیواری در سراسر کشور و خارج از کشور قادر به ارائه بهترین خدمات و با کیفیت ترین محصول خواهد بود. کارشناسان خبره ما می توانند در انتخاب پانل مناسب با پروژه های شما کمک شایانی داشته باشند.

در صورت تمایل می توانید با شماره تماس های 44030121 و 44030122 تماس بگیرید.

مطالب مشابه ساندویچ پانل