عوامل اصلی طول عمر ساندویچ پانل

عوامل اصلی طول عمر ساندویچ پانل

در این مقاله قصد داریم به عوامل اصلی طول عمر ساندویچ پانل ها بپردازیم.
ساندویچ پانل ها مصالحی پیش ساخته هستند که از استحکام و دوام بالایی برخوردار بوده و در صنایع مختلف کاربرد گسترده ای دارند. ساندویچ پانل ها به دلیل مصالح و متریال متفاوتی که برای ساخت آنها استفاده می شود نسبت به سایر مصالح ساختمانی طول عمر بالاتری دارند. اما شاید بسیاری از شما واقعا ندانید دلایل طول عمر بالای ساندویچ پانل ها در چیست.در این مقاله قصد داریم به عوامل اصلی طول عمر بالای این مصالح پیش ساخته بپردازیم.
1. عمدتا برای ساخت هسته پانل ها از موادی مانند پلی یورتان یا پلی استایرن که خاصیت ضد حریق بودن دارند، استفاده می شود.مواد و متریال مختلفی برای ساخت ساندویچ پانل ها استفاده می شود و بسته به اینکه ازچه موادی برای تولید ساندویچ پانل بهره گرفته می شود، در کیفیت نهایی این مصالح پیش ساخته تاثیر گذار خواهند بود.
ساندویچ پانل به خاطر موادی که برای ساخت آنها استفاده شده است دارای خاصیت عایق حرارتی نیزهستند و در برابر اشتعال و حریق مقاومت بسیار بالایی دارند. در نتیجه در مکان هایی که احتمال آتش سوزی در آنها بالا است می توان از ساندویچ پانل ها استفاده نمود.
2. پانل های ساندویچی به دلیل ورق ها و فوم های عایقی که برای ساخت آنها استفاده میشود طول عمر بالایی دارند در نتیجه برای سالیان طولانی می توان از آنها استفاده کرد.در صورتی که قسمتی از ساندویچ پانل آسیب ببیند می توان آن ها را با قسمت های جدید جایگزین نمود.یکی از نکاتی که در مورد ساندویچ پنل ها قابل ذکر است این است که در صورتی که قسمتی از پانل ها دچار آسیب دیدگی شوند، آسیب به قسمت های دیگر نفوذ نخواهد کرد و این یکی از ویژگی های مثبت ساندویچ پانل ها تلقی می شود.
3. برای ساخت ساندویچ پانل از فلزهای مرغوب و با کیفیتی استفاده می شود که استفاده از این فولاد ها مزیت ها و خصوصیات متفاوتی را به همراه دارد. این فلزهای فولادی علاوه بر اینکه مقاومت مکانیکی این محصول را افزایش می دهد بلکه باعث سبکی ساندویچ پانل ها نیز خواهد شد.
4. ورق هایی مانند آلوزینک و گالوانیزه که برای ساخت ورق های ساندویچ پنل مورد استفاده قرار می گیرند دارای مقاومت شیمایی بسیار بالایی هستند و در برابر عواملی مانند خوردگی و پوسیدگی بسیار مقاوم عمل می کنند.البته از ورق های دیگری برای ساخت پانل های ساندویچی استفاده می شود که بسته به کاربری مصرف کننده دارد و کیفیت و قیمت متفاوتی دارد.
ورق های آلوزینک ورق هایی هستند که مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت دارند و به نحوی طراحی شده اند که در برابر حشرات، آفات، حمله های موریانه ها بسیار مقاوم بوده و در صورتی که ساندویچ پنل ها با استفاده از ورق آلوزینک ساخته شوند علاوه بر اینکه در برابر خوردگی و پوسیدگی محافظت می شوند بلکه طول عمر و کیفیت آنها نیز بیشتر خواهد شد.
ورق هایی که برای تولید پانل ها به کار می روند خاصیت آنتی باکتریال داشته و اگر بخواهیم آنها را از لحاظ بهداشتی مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت در رده ی بالایی قرار می گیرند. ورق هایی که برای ساخت ساندویچ پانل ها به کار می روند مقاومت این محصول را در برابر آتش سوزی و الکتریسیته افزایش می دهند.
ساندویچ پانل ها امروزه جایگزین بسیار خوبی برای مصالح سنتی به حساب می آیند و از آنها برای پوشش های سازه هایی مانند سالن های ورزشی، سالن های تئاتر، سوله ها و… استفاده می شود و یکی از دلایل انتخاب ساندویچ پانل ها دوام و طول عمر بسیار بالای آنهاست.

مطالب مشابه ساندویچ پانل