ویلای پیش ساخته با ساندویچ پانل

ویلای پیش ساخته با ساندویچ پانل

هدف از نوشتن این مطلب بررسی ویلای پیش ساخته با ساندویچ پانل است. لذا در صورتی که در مورد ساخت ویلای پیش ساخته با ساندویچ پانل می خواهید اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید این مطلب را دنبال نمایید.

همانطور که می دانیم برای ساخت ویلاهای پیش ساخته از مواد و متریال مختلفی استفاده می شود. برخی از ویلاها با استفاده از متریالی مانند بتن،آجر، سیمان و… ساخته می شوند که زمان زیادی برای اجرای آنها نیاز است و مقاومت چندانی در برابر گرما، سرما، رطوبت و حوادثی مانند زلزله ندارند.

برخی دیگر از ویلاهای پیش ساخته با استفاده از مصالح مقاومی مانند ساندویچ پانل ها ساخته می شوند. ساندویچ پانل ها مصالح مقاومی هستند که از دو لایه ورق به همراه فوم پلی یورتان تشکیل شده اند و استفاده از آنها به دلیل خاصیت عایق پذیری بالایی که دارند مقاومت و استحکام سازه را برای سالیان طولانی تضمین می کند.

مزایای استفاده از ویلای پیش ساخته ساندویچ پانل

یکی از مزایای ویلاهای پیش ساخته ای که از ساندویچ پانل ساخته می شوند، قابلیت جابه جایی آنها به مکان های دیگر است. این نوع سازه های پیش ساخته، در صورتی که ابعاد کوچکی داشته باشند با استفاده از جرثقیل به راحتی به مکان های دیگر قابل حمل هستند. چناچه ویلاهای پیش ساخته ساندویچ پانل ابعاد بزرگتری داشته باشند می توانید قطعات آنها را جدا کرده و قطعات جدا شده را به مکان های مورد نظر حمل و مجددا فرایند نصب را در مکان جدید انجام دهید.

ویلاهای پیش ساخته ای که برای ساخت آنها از ساندویچ پانل بهره گرفته شده است مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل طبیعی مانند زلزله دارند و در صورت بروز حوادثی مانند زلزله به دلیل وزن بسیار سبک و جرم کمی که دارند خساراتی برای کاربر ایجاد نخواهد کرد.

مصالحی که برای ساخت ویلاهای پیش ساخته مانند ساندویچ پنل استفاده می شوند خاصیت عایق پذیری بسیار بالایی دارند و این امر این فرصت را به شما می دهد که در انواع شرایط آب و هوایی مانند مناطق سرد، گرم و مرطوب بتوانید از آنها استفاده نمایید.

یکی دیگر از مزایای ویلاهای پیش ساخته سرعت بالای اجرای آنهاست. کاربر می تواند بسته به سلیقه خود سازه مورد نظر خود را سفارش دهد. فرایند اجرای این ویلاهای پیش ساخته در کمترین زمان ممکن انجام می گیرد که در مقایسه با سازه هایی که با مصالخ سنتی ساخته می شوند زمان کمتری برای ساخت و اجرای آنها نیاز است.

سازه هایی که با استفاده از مصالح سنتی ساخته می شوند ممکن است نتوانند در شرایط آب و هوایی مختلف از سازه محافظت نمایند اما سازه هایی ساخته شده با ساندویچ پانل حتی در سخت ترین شرایط هم مقاومت بسیار بالایی دارند و از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند و این یکی دیگر از مزایای ویلاهای ساخته شده با ساندویچ پانل است.

ویژگی های فنی ویلای پیش ساخته با ساندویچ پانل

همانطور که از اسم ویلاهای پیش ساخته با ساندویچ پانل بر می آید برای ساخت این نوع از ویلاها از مصالحی به نام ساندویچ پانل که مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما، گرما، فشار و ضربه دارند، استفاده می شود.برای ساخت این سازه های پیش ساخته از پانل هایی با ضخامت 4 سانتی متر که از ورق های گالوانیزه با رنگ الکترواستاتیک و عایق پلی یورتان تشکیل شده اند، ساخته می شوند.ضخامت عایق پلی یورتانی که در قسمت مرکزی پانل ها قرار گرفته است معمولا 40 است.

دیوارهای داخلی این سازه های پیش ساخته با استفاده از روکش های پی وی سی تجهیز شده اند که این روکش ها یا به صورت چوبی یا به صورت کاغذ دیواری عرضه می شوند و برای قسمت کف آنها از تخته های ضد آب که با کفپوش های طرح پارکت تکمیل می شوند، استفاده می شود.

پنجره هایی که برای ویلاهای پیش ساخته به کار می روند از نوع دو جداره هستند و در صورتی که نیاز باشد به حفاظ های با میله های آهنی مجهز می شوند.سیستم برق کشی که برای این سازه های پیش ساخته استفاده میشود از نوع رو کار بوده و به داکت، فیوز مینیاتوری، سیم کشی تلفن، آنتن و کلید پریز در آنها مورد استفاده قرار می گیرد و برای ایمنی بیشتر از درب های ضد سرقت بهره گرفته می شود.

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید در کمترین زمان ممکن و هزینه کم سازه مورد نظر خود را داشته باشید می توانید ویلای پیش ساخته با ساندویچ پانل را انتخاب نمایید که علاوه بر اینکه سازه شما دوام و استحکام زیادی دارد بلکه در سریعترین زمان و کمترین سرمایه می توانید سازه دلخواه خود را داشته باشید.

روش ساخت ویلاهای پیش ساخته با ساندویچ پانل

ویلاهای پیش ساخته با دو روش ساخته می شوند که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می پردازیم.
ساخت ویلای پیش ساخته در محل: در برخی از مواقع که امکان حمل سازه به محل مورد نظر به دلیل وجود جاده های کم عرض و کوهستانی وجود ندارد، می توان مصالح و متریال ویلاهای پیش ساخته را به محل مورد نظر انتقال داد و فرایند ساخت و ساز را آنجا انجام داد.در این مدل ساخت عمدتا از کفپوش های سرامیک استفاده می کنند که در ساخت سازه هایی به صورت آماده حمل می شوند، برای اینکه وزن کلی سازه را کاهش دهند از کفپوش های سرامیک استفاده نمی کنند.

ساخت ویلای پیش ساخته ساندویچ پانل در کارخانه: در این روش ساخت، ویلای پیش ساخته در کارخانه آماده و به محل مورد نظر جهت اجرای عملیات نصب منتقل می شود.استفاده از این روش مزایای زیادی دارد و علاوه بر اینکه باعث می شود هزینه به حد قابل توجهی کاهش یابد موجب می شود زمان نصب در مقایسه با روش قبلی کاهش پیدا کند و بسیاری از افراد به همین دلیل از این روش برای ساخت ویلاهای پیش ساخته خود استفاده می کنند.

مطالب مشابه ساندویچ پانل