ساخت ویلای پیش ساخته با ساندویچ پانل

ویلای پیش ساخته با ساندویچ پانلویلاها سازه هایی هستند که برای ساخت آنها از متریال مختلفی که هر کدام کاربری مشخصی دارند، استفاده می شود.ساندویچ پانل یکی از مصالح پیش ساخته ای است که برای ساخت این نوع سازه ها کاربرد دارد. لذا در صورتی که می خواهید در مورد ساخت ویلای پیش ساخته با این مصالح اطلاعات بیشتری کسب نمایید در این مقاله با ما همراه باشید.

یکی از مصالحی که برای ساخت این نوع ویلاها به کار می رود و علاوه بر اینکه وزن بسیار سبکی دارد از مقاومت و استحکام خاصی برخوردار است، ساندویچ پانل ها هستند.برخی از ویلاها با استفاده از متریالی مانند بتن،آجر، سیمان و… ساخته می شوند که زمان زیادی برای اجرای آنها نیاز است و مقاومت چندانی در برابر گرما، سرما، رطوبت و حوادثی مانند زلزله ندارند.

ساندویچ پانل ها مصالح مقاومی هستند که از دو لایه ورق به همراه فوم پلی یورتان تشکیل شده اند و استفاده از آنها به دلیل خاصیت عایق پذیری بالایی که دارند مقاومت و استحکام سازه را برای سالیان طولانی تضمین می کند.

روش ساخت ویلاهای پیش ساخته با ساندویچ پانل

ویلاهای پیش ساخته با دو روش ساخته می شوند که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می پردازیم.

ساخت ویلای پیش ساخته در محل

در برخی از مواقع که امکان حمل سازه به محل مورد نظر به دلیل وجود جاده های کم عرض و کوهستانی وجود ندارد، می توان مصالح و متریال این نوع ویلاها را به محل مورد نظر انتقال داد و فرایند ساخت و ساز را آنجا انجام داد.در این مدل ساخت عمدتا از کفپوش های سرامیک استفاده می کنند که در ساخت سازه هایی به صورت آماده حمل می شوند، برای اینکه وزن کلی سازه را کاهش دهند از کفپوش های سرامیک استفاده نمی کنند.

ساخت ویلای پیش ساخته در کارخانه

در این روش ساخت، تمامی قطعات این نوع سازه های پیش ساخته در کارخانه آماده و به محل مورد نظر جهت اجرای عملیات نصب منتقل می شود.استفاده از این روش مزایای زیادی دارد و علاوه بر اینکه باعث می شود هزینه به حد قابل توجهی کاهش یابد موجب می شود زمان نصب در مقایسه با روش قبلی کاهش پیدا کند و بسیاری از افراد به همین دلیل از این روش برای ساخت ویلاهای پیش ساخته خود استفاده می کنند.

مزایای استفاده از ویلای پیش ساخته ساندویچ پانل

یکی از مزایای ویلاهای پیش ساخته ای که  با استفاده از این مصالح ساخته می شوند، قابلیت جابه جایی آنها به مکان های دیگر است.این نوع سازه های پیش ساخته، در صورتی که ابعاد کوچکی داشته باشند با استفاده از جرثقیل به راحتی به مکان های دیگر قابل حمل هستند. چناچه ویلاهای پیش ساخته ای که با این مصالح ساخته می شوند، ابعاد بزرگتری داشته باشند می توانید قطعات آنها را جدا کرده و قطعات جدا شده را به مکان های مورد نظر حمل و مجددا فرایند نصب را در مکان جدید انجام دهید.

این نوع ویلاها مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل طبیعی مانند زلزله دارند و در صورت بروز حوادثی مانند زلزله به دلیل وزن بسیار سبک و جرم کمی که دارند خساراتی برای کاربر ایجاد نخواهد کرد.

لازم به ذکر است که بدانید پنل ها خاصیت عایق پذیری بسیار بالایی دارند. لذا در صورتی که از آنها برای ساخت ویلاهای پیش ساخته استفاده شود می توانید از آنها در انواع شرایط آب و هوایی مانند مناطق سرد، گرم و مرطوب استفاده نمایید.

یکی دیگر از مزایای ویلاهای پیش ساخته سرعت بالای اجرای آنهاست. کاربر می تواند بسته به سلیقه خود سازه مورد نظر خود را سفارش دهد. فرایند اجرای این نوع از سازه ها در کمترین زمان ممکن انجام می گیرد که در مقایسه با سازه هایی که با مصالح سنتی ساخته می شوند زمان کمتری برای ساخت و اجرای آنها نیاز است.

ویلاها با مصالح و متریال متفاوتی قابل ساخت هستند. مصالح سنتی یا مصالح پیش ساخته، مصالحی هستند که برای ساخت این سازه ها استفاده می شوند.نکته قابل ذکر این است که مصالح سنتی ممکن است نتواند از سازه مورد نظر در شرایط آب و هوایی مختلف محافظت نمایند.اما سازه های ساخته شده با پانل حتی اگر در بدترین شرایط آب و هوایی قرار گیرند دوام و استحکام خود را حفط خواهند کرد.

مطالب مشابه ساندویچ پانل