ساندویچ پانل برای اتاق حمل بار

ساندویچ پانل برای اتاق حمل بارانسان ها همواره به دنبال این هستند تا از ابزارهای متفاوتی برای حمل و جابه جایی وسایل خود استفاده کنند.اتاق حمل بار یکی از مناسب ترین وسایل حمل و نقل است که بر روی شاسی کامیون، کامیونت قابل نصب است و می توان برای حمل کالاهای مختلف به مکان های دیگر از آنها استفاده نمود.اتاق حمل بار یا cargo box، اتاق هایی مخصوص هستند که به دلیل داشتن مزایای زیادی مانند مقاومت بالا، سبکی و عایق بودن طرفداران زیادی را در صنعت حمل و نقل به خود اختصاص داده است و بسیاری از افراد برای حمل کالاهای مورد نیز خود از این اتاق های مخصوص استفاده می کنند.

برای ساخت این نوع از اتاق های حمل بار از ساندویچ پانل های دو رو پیش رنگ شده به همراه فوم عایق پلی یورتان ساخته شده است.فوم عایق پلی یورتان که برای ساخت ساندویچ پانل ها به کار می رود ساندویچ پانل را به یکی از بهترین عایق های موجود تبدیل میکند و در صورتی که از ساندویچ پانل پلی یورتان برای پوشش دهی اتاق حمل بار استفاده شود عایق بندی این اتاق ها به بهترین نحو ممکن صورت می گیرد و در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاومت بسیار خوبی خواهد داشت.

ضخامت دیوارها و سقف ها ساندویچ پانل هایی که برای اتاق حمل بار استفاده می شوند در عین حال که بسیار کم است استقامت و دوام بسیار بالایی دارد. کف این نوع اتاقها از ورق های آهن آجدار ساخته شده است و به سیستم روشنایی تجهیز شده است که کار با اتاق حمل بار را برای کاربر آسانتر نموده است.

ساختار ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها از چندین لایه تشکیل شده اند که دو طرف آن متشکل از ورق هایی با جنس آلوزینک، آلومینیوم و گالوانیزه به همراه فوم های عایقی مانند پلی یورتان، پلی استایرن و پشم سنگ می باشد.ساندویچ پانل ها انواع متفاوتی دارند که از مواد متفاوتی برای ساخت آنها استفاده شده است اما اگر بخواهیم به دو نمونه از اصلی ترین نوع ساندویچ پانل اشاره نماییم میتوان به ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری اشاره نمود.

عایق هسته ساندویچ پانل محسوب می شود و بین دو لایه سانددویچ پانل ها قرار گرفته، محکم می شود و مانع از نفوذ گرما، سرما و رطوبت به سازه مورد نظر می شود.پانل های ساندویچی به دلیل اینکه مزایای زیادی دارند به عنوان یکی از مقاوم ترین و سبک ترین مصالح پیش ساخته ساختمانی به ویژه مرکزهای تجاری، سیستم حمل و نقل کارایی بسیار زیادی دارند.یکی از کاربری های ساندویچ پانل، اتاق حمل بار است که برای جابه جایی محموله ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد اتاق حمل بار

همانگونه که از اسم این نوع اتاق مشخص است، اتاق حمل بار به منظور جابه جایی مواد مختلف مانند مواد غذایی، مصالح و مواد مختلف استفاده می شود و با سایز ها و جنس متفاوت قابلیت تولید دارد.کیفیت اتاق حمل بار از آنجایی که این نوع اتاق ها برای حمل انواع مصالح مختلف استفاده می شود، بسیار مهم است و بایستی به کیفیت متریالی که برای ساخت آنها استفاده میشود بسیار توجه نمود.

خصوصیات اتاق حمل بار

اتاق حمل بار دارای ویژگی های متفاوتی است که از مهمترین این خصوصیات میتوان به وزن سبک، استحکام و مقاومت بسیار بالا، عایق بودن در برابر سرما و گرما و رطوبت و ایمنی لازم در مقابل فشار سنگین و دیگر عوامل طبیعی اشاره نمود.

کاربرد ساندویچ پانل در اتاق حمل بار

اتاق حمل بار به عنوان یکی از بهترین وسایل حمل و نقل، نوعی اتاق است که بر روی شاسی انواع کامیون، کامیونت قابل نصب است و برای ساخت آن از ساندویچ پانل دو رو با ورق پیش رنگ شده استفاده می شود.این نوع از اتاق ها دارای درب دو لنگه هستند و روی هر کدام از لنگه ها 3 لولا و یک قفل که 18 میلیمتر ضخامت دارد.جنس این نوع درب ها از نوع چوب چند لایه ای با دو ورق آلوزینکی دارای عایق Pvc با لاستیک های مخصوص است.البته تجهیزات دیگری برای اتاق حمل بار به کار رفته است که گلگیر، درب بغل بزرگ، جعبه ابزارهای کوچک و بزرگ، پروفیل آلومینیومی بیرون، ورق های آهن در کف و سپر عقب از تجهیزات دیگر اتاق های حمل بار هستند.

انواع اتاق حمل بار

اتاق های حمل بار که جهت جابه جایی بارهای مختلف کاربری دارند به انواع مختلفی مانند اتاق حمل نوشابه، اتاق حمل جوجه، اتاق یخچالی تقسیم بندی می شوند.هر کدام از این اتاق های حمل بار کاربری خاصی دارند. به عنوان مثال اتاق یخچالی نوعی اتاق مجهز به یخچال هایی با دماهای متفاوت است که برای حمل مواد غذایی که قابلیت فاسد شدن در آنها وجود دارد، کاربرد دارند و یا اتاق های حمل نوشابه برای حمل انواع نوشیدنی و مایعات کاربری دارد.هر کدام از این نوع اتاق ها استحکام و دوامی متفاوت دارد و بسته به اینکه چه نوع کاربری داریم می توان آنها را مورد استفاده قرار داد.

مطالب مشابه ساندویچ پانل