معایب ساندویچ پانل های نامرغوب

در این مقاله قصد داریم معایب ساندویچ پانل های نامرغوب را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.در صورتی که میخواهید در مورد معایب ساندویچ پانل های نامرغوب اطلاعات بیشتری کسب نمایید با ما همراه باشید.

ساندویچ پانل ها یکی از بهترین مصالح پیش ساخته هستند که در دو مدل پانل سقفی و پانل دیواری قابلیت تولید دارند و استفاده از آنها علاوه بر اینکه به سازه مورد نظر از نظر ظاهری زیبایی می بخشند بلکه باعث می شوند هزینه های ناشی از ساخت و ساز به طرز قابل توجهی کاهش پیدا نماید.

به همین دلیل هم بسیاری از کارفرمایان به منظور کاهش هزینه ها، تحویل و نصب سریع و صرفه جویی در مصرف انرژی از ساندویچ پانل ها بهره می گیرند.البته استفاده از ساندویچ پنل ها علاوه بر مزایایی که دارد دارای معایبی نیز هست و این در صورتی است که از مواد و متریال نامرغوب برای تولید آنها استفاده شود.

معایب ساندویچ پانل های بی کیفیت

معایب ساندویچ پانل بی کیفیت

در صورتی که از متریال نامرغوب برای تولید پانل ها استفاده شود، این مصالح پیش ساخته نمی توانند جهت صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش اتلاف انرژی نقشی ایفا نمایند و این یکی از معایب این سازه های پیش ساخته است.البته در صورت استفاده از متریال نامرغوب برای ساندویچ پانل علاوه بر اینکه نمی توانند نقشی در بهینه سازی مصرف انرژی داشته باشند بلکه در برابر آلودگی های جوی، وزش رطوبت، بارش برف و باران، زنگ زدگی، تابش نور آفتاب و تغییرات دمایی آب و هوا به راحتی آسیب دیده و منجر به پوسیدگی سازه می شود.

عمر پایین

طول عمر ساندویچ پنل هایی که کیفیت پایین تری دارند در مقایسه با ساندویچ پانل هایی با کیفیت بالاتر متفاوت است و قطعا ساندویچ پانل هایی که برای آنها از متریال هایی با کیفیت پایین تری استفاده شده است در مدت زمان کمتری قابل استفاده هستند. البته می دانیم طول عمر هر محصول به نحوه نگهداری از آن بستگی دارد اما به طور کلی میتوان گفت طول عمر ساندویچ پانل هایی که برای ساخت آنها از متریال بی کیفیت تری استفاده شده است پایین تر است و در مدت زمان کمتری نیاز به تعویض یا تعمیر دارند.

عایق ساندویچ پانل ها

برای ساخت ساندویچ پانل عمدتا از فوم هایی مانند فوم پلی یورتان، فوم پلی استایرن، فوم پشم سنگ و فوم پشم شیشه استفاده می شود. فوم پلی یورتان یکی از بهترین فوم هایی است که می توان برای تولید ساندویچ پنل ها به کار گرفت و عایق بسیار مناسبی برای سرما و البته حرارت هستند.در صورتی که عایق فوم هایی که برای ساخت پانل های ساندویچی از کیفیت خوبی برخوردار نباشد مسلما ساندویچ پانل هایی که با استفاده از این نوع فوم ها تولید می شود نیز کیفیت خوبی نخواهند داشت.

ساندویچ پنل هایی که برای ساخت آنها از فوم هایی با کیفیت پایین تری استفاده شده است مقاومت خوبی نخواهند داشت و انعطاف پذیری بالایی ندارند.در نتیجه سازه هایی که با استفاده از ساندویچ پانل های با متریال ارزانتر و با دوام کمتری ساخته می شوند استحکام و دوام کمتری داشته و در صورتی که سازه هایی که با استفاده از ساندویچ پانل های بی کیفیت ساخته شود در مدت زمان کوتاهی نیاز به تعمیر و بازسازی خواهند داشت.

جنس ورق های فلزی

همانطور که در مقالات قبل ذکر شد برای تولید ساندویچ پانل از ورق های متفاوتی اعم از ورق گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک استفاده می شود و ورق گالوانیزه یکی از بهترین ورق هایی است که می توان از آن برای ساخت ساندویچ پانل بهره گرفت. در صورتی که می خواهید نسبت به خرید ساندویچ پانل اقدام نمایید باید حواستان به جنس ورق هایی که برای ساخت آنها استفاده می شود، باشد.

ورق گالوانیزه یکی از بهترین ورق هایی است که می توان برای ساخت ساندویچ پانل از آنها استفاده نمود و به دلیل اینکه برای ساخت ورق گالوانیزه از موادی با کیفیت عالی کمک گرفته شده است، استفاده از آنها برای ساخت ساندویچ پانل موجب افزایش طول عمر سازه ی شما می شود.

البته برای تولید ساندویچ پانل ورق های دیگری مانند ورق آلومینیوم و ورق آلوزینک نیز مصرف دارند که ورق آلوزینک عمدتا برای مناطقی با رطوبت بسیار بالا به کار می روند.اما ورق های دیگری برای تولید این نوع سازه های پیش ساخته مورد استفاده قرار می گیرند که کیفیت بالایی نداشته و استفاده از این ورق ها برای ساخت پانل های ساندویچی از مقاومت و استحکام آنها به طرز چشمگیری می کاهد.

پوسیدگی یکی از معایب ساندویچ پانل ها

پوسیدگی یکی از مسائلی است که همواره به آن توجه داشته باشیم و استفاده از ورق ها و فوم های عایق بی کیفیت باعث خوردگی و پوسیدگی این مصالح پیش ساخته خواهد شد.مصالح پیش ساخته ای مانند ساندویچ پانل بایستی در برابر خوردگی، پوسیدگی، تابش مستقیم نور آفتاب، بارش برف و باران مقاومت بالای داشته باشند و این تنها در صورتی اتفاق خواهد افتاد که از متریالی با کیفیت برای تولید آنها استفاده شود.

استفاده از موادی که از کیفی در رده ی پایینی قرار دارند باعث می شود ساندویچ پنل ها نیز دوام خوبی در برابر فاکتورهای مختلف نداشته باشند و در مدت زمان کوتاهی آسیب ببینند.

می توان نتیجه گرفت که کیفیت پایین این سازه های آماده در برابر عوامل بیرونی یکی از ایرادهایی است که بر پانل های ساندویچی وارد است و تجمع آلودگی و میزان بالای رطوبت یکی از مسائلی است که در مدت زمان کوتاهی به پوسیدگی و خوردگی منجر می شود.

عوامل موثر در پوسیدگی و آسیب

عوامل مختلفی موجب پوسیدگی ساندویچ پانل های دیواری و سقفی خواهد شد که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم داشت.

در صورتی که نصب ساندویچ پانل ها توسط افراد متخصص و زبده صورت نگیرد رطوبت در اثر بارش برف و باران به راحتی داخل ساندویچ پانل ها نفوذ خواهد کرد و موجب پوسیدگی خواهد شد.

چناچه ساندویچ پانل ها طراحی نامناسبی داشته باشند و یا داخل آنها حفره ای وجود داشته باشد باز هم به پوسیدگی و خوردگی این نوع مصالح پیش ساخته منجر می شود.

در ساندویچ پنل هایی که برای ساخت آنها از ورق هایی با ضخامت پایین تری استفاده شود میزان پوسیدگی به دلیل ضخامت پایین ورق های بیشتر است و این یکی از معایب ساندویچ پانل های بی کیفیت است.

برخی از اوقات برای ساخت ساندویچ پنل ها از ورق های فلزی نامناسب و با کیفیت پایین استفاده می شود.استفاده از چنین ورق های برای ساخت ساندویچ پنل ها میزان زنگ زدگی و خوردگی را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.
ساندویچ پانل هایی با کیفیت نامرغوب دارای استاندارد ایمنی لازم نیستند و فاقد مراحل آزمایشگاهی نظیر تست فشار هستند لذا استفاده از آنها باعث بروز مشکلاتی مانند خوردگی و پوسیدگی می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل می توانید از طریق شماره تماسهای ذکر شده در سایت با ما در ارتباط بوده و از کارشناسان فروش ما اطلاعات لازم را در این زمینه دریافت نمایید.

مطالب مشابه ساندویچ پانل